Finał II INTEGRACYJNEGO FESTIWALU PLAKATU FILMOWEGO ,,CAMERA HITY 2022”

Już po raz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie zaprosił  przyjaciół z ościennych ośrodków wsparcia do wzięcia udziału w Integracyjnym Festiwalu Plakatu Filmowego ,,CAMERA HITY 2022”. Zaproponowano wykonanie fotografii – plakatów filmowych, na których uczestnicy wcielają się w role postaci z filmów, baśni czy programów telewizyjnych. Wykonane fotografie upiększono, dodano napisy, pracując w pracowniach komputerowych.  

Z oferty przygotowania plakatów skorzystał uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Czermina, Pleszewa, Dobieszczyzny, Gostynia, Krotoszyna, Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Goli, Warsztatu Terapii Zajęciowej ,,Tęcza” z Ostrowa Wlkp., z WTZ z Jarocina, uczniowie z Zespołu Szkół w Witaszycach  oraz gospodarze, czyli uczestnicy ŚDS w Jarocinie.

Efekt pracy z aparatami fotograficznymi, podobnie jak przed rokiem, okazał się wspaniały. W głosowaniu internetowym wyłoniono Laureatów Publiczności:

I miejsce – plakat ,,Sąsiedzi” z ŚDS Krotoszyn oraz plakat ,,Matrix” z Warsztatu Terapii Zajęciowej,, Tęcza” z Ostrowa Wlkp.

II miejsce – plakat ,,Piraci z Karaibów” wykonany w  ŚDS w Jarocinie

III miejsce – plakat do filmu ,,Shrek” autorstwa uczestników ŚDS w Krotoszynie.

W dniu 14 czerwca br. w Spichlerzu Polskiego Rocka,  dzięki otwartości i pomocy Muzeum Regionalnego w Jarocinie, otwarty został wernisaż fotografii filmowych, wykonanych na Festiwal w roku bieżącym i poprzednim.

Mieszkańcy Jarocina i okolic wystawę plakatów filmowych w Spichlerzu Polskiego rocka będą  mogli podziwiać przez ok. miesiąc.