10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Celem obchodów Dnia jest zwiększanie świadomości społecznej na temat problemów zdrowia psychicznego. Święto to wspierane jest przez Światową Organizację Zdrowia. WHO wykorzystuje do tego relacje z ministerstwami zdrowia oraz organizacjami obywatelskimi na całym świecie.
Święto zainicjowała organizacja World Federation for Mental Health w 1992 roku. Po 1994 roku obchodom zaczęły towarzyszyć doroczne hasła i były one poświęcone konkretnemu tematowi poza ogólną promocją działań na rzecz zdrowia psychicznego. W tym roku hasłem przewodnim jest: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”. Tegoroczne hasło odnosi się do rosnących nierówności społecznych i ekonomicznych, przedłużających się konfliktów i przemocy, które zagrażają postępowi w kierunku poprawy dobrostanu psychicznego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – obchody
W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego w wielu miejscach organizowane są wydarzenia, spotkania ze specjalistami czy darmowe konsultacje.
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie w dniu jutrzejszym po raz kolejny skorzystają z zaproszenia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”
do wzięcia udziału w V Forum Zdrowia Psychicznego. ,,Droga do siebie. Ciało, umysł, emocje – w pełni” – wydarzenie na facebooku.