Wycieczka do Torunia i Inowrocławia

Wakacje to czas wyjazdów.
Mając na uwadze piękno naszego kraju oraz doceniając historię i walory turystyczne Polski, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie wraz z terapeutami postanowili zwiedzić Toruń i Inowrocław. Wyjazd był zaplanowany jako atrakcja turystyczna i zdrowotna.
Całodniowa wycieczka składała się z zapoznania z historią i legendami dotyczącymi Torunia, warsztatów kulinarnych oraz wizyty w Planetarium. W towarzystwie Przewodnika – Gawędziarza, wśród śmiechów i przytaczania anegdotek, była okazja przemierzać wieki historycznego miasta Torunia. Turyści poznali Starówkę, Dom Kopernika, ciekawe kościoły i budowle miasta, by następnie w ramach warsztatów kulinarnych po instruktażu mistrza cukierniczego samodzielnie wyrabiać ciasto i wypiekać pierniki. Podczas pobytu w Toruniu nie mogło zabraknąć wizyty w Planetarium i podróży ,,wśród gwiazd’.
Drugim walorem wyjazdu uczestników Domu był walor zdrowotny. W Inowrocławiu skorzystano ze spacerów i wypoczynku w Parku Zdrojowym oraz inhalacji pod Tężniami.
Na pamiątkę zostaną wspomnienia, samodzielnie wykonane fotografie oraz kolekcja magnesów na lodówkę w pracowni kulinarnej śds.