10 października Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. 

W nawiązaniu do zbilżającego się święta uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie w piątek 8 dnia października postanowili przeanalizować, jakie znaczenie dla funkcjonowania człowieka ma zdrowie psychiczne i jak je chronić. Skorzystali z zaproszenia do udziału w kolejnym Forum Zdrowia Psychicznego /tym razem w wersji on line/.

Corocznie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc” organizuje spotkania w ramach wymiany doświadczeń, wykładów i porad praktycznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, rodzin i osób na co dzień z nimi pracujących.

Podczas IV Forum Zdrowia Psychicznego w formie transmisji live wysłuchano rozmów na temat strategii ochronnych zdrowia psychicznego – zwłaszcza w czasie pandemii. Spróbowano odpowiedzieć na pytanie, co każdy z nas może zrobić dla siebie i swoich bliskich.
Po spotkaniu zadbano o zdrowie somatyczne i spożyto zdrową przekąskę – deser, przygotowanej przez dziewczęta w pracowni kulinarnej, a jedna z grup wybrała się do parku, aby korzystać z terapeutycznych walorów jesiennej przyrody.