III Integracyjny Festiwal Plakatu Filmowego ,,CAMERA HITY 2023” – podsumowanie

Już po raz trzeci Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie zorganizował festiwal plakatu filmowego. Zaprosił zaprzyjaźnione ośrodki wsparcia z Wielkopolski do wykonania plakatów reklamujących film lub baśń. Przesłano 20 fotografii filmowych z 10 placówek dla osób niepełnosprawnych. Autorami zdjęć byli uczniowie z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Dobieszczyzny, Czermina, Fabianowa, Gostynia, Pleszewa, Wrześni oraz gospodarze.

29 maja 2023r. w gościnnych salach Muzeum Regionalnego w Jarocinie zebrało się niemal sto osób, aby wziąć udział w otwarcia wernisażu plakatów filmowych, wydrukowanych przez organizatora w dużym formacie. Podczas wystawy można było podziwiać dzieła wykonane przez kolegów. Wręczono też Laur Publiczności, dla plakatu, na który głosowano internetowo. Zwyciężył plakat do filmu ,,Agent XXL 5” wykonany w ŚDS w Pleszewie, drugie miejsce według publiczności zajął plakat ,,Rodzina Adamsów”  autorstwa ŚDS we Wrześni, a miejsce III objął ŚDS w Gostyniu za plakat do ,,Pulp fiiction”

Wernisaż Plakatów Filmowych był okazją spotkania się z zaprzyjaźnionymi osobami z ośrodków wsparcia. Jednocześnie dzięki otwartości Dyrekcji Muzeum Regionalnego w Jarocinie pozwolił osobom spoza naszego miasta zwiedzić wystawę stałą poświęconą czasom PRU,  Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności oraz podziwiać walory pięknie kwitnącego majowego parku.

Wystawę plakatów filmowych będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Jarocinie przez około miesiąc.