DZIEŃ BIESIADNY

Na 8 dzień września br. zaplanowano w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jarocinie Dzień Biesiadny z wielkimi bochnami chleba, smalcem i ogórkami kiszonymi 😊

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody na terenie zielonym przy siedzibie Domu zorganizowany był szczególny dzień – Dzień Biesiadny i Dzień Chleba.
Uczestnicy śds z zapałem przygotowywali meble ogrodowe, nakrywali stoły pięknymi obrusami w kratkę, aby nadawały otoczeniu walorów swojskości. Duże patery pomieściły kilkanaście pomidorów z cebulką, samodzielnie zakiszonych ogórków, plastrów szynki i sera. Z kamiennych miseczek unosił się zapach świeżego smalcu ze skwarkami. W karcie dać była też sałatka ryżowa z kurczakiem i ananasem oraz sezonowe owoce…Jednakże najwspanialej prezentowały się duże bochny wiejskiego chleba.
Biesiada z grubymi pajdami chleba ze smalce umilona była listą piosenek biesiadnych z płytoteki naszych uczestników.
Gdy smaczne kanapki znalazły się w brzuchach wszystkich biesiadników, po odpowiednim odpoczynku, rozpoczęła się sportowa lub ,,stolikowa” część spotkania w plenerze. Podczas pięknego przedpołudnia i popołudnia każdy z uczestników mógł skorzystać z rywalizacji: grano w plenerowego darta, rzut ,,futrzanym kapciem’, kometkę, tenisa stołowego, gry planszowe/stolikowe typu ,,Memory” oraz ,,Chińczyk”.